Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /data03/virt10820/domeenid/www.berolina.ee/esthund/wp-includes/class-wp-customize-editor.php on line 70

Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /data03/virt10820/domeenid/www.berolina.ee/esthund/wp-includes/class-wp-customize-editor.php on line 73
Sinu koera arengujärgud - Kennel Esthund
Close
Võtke meiega ühendust: +1 2345 6789

Sinu koera arengujärgud

Noor koer

Koerad õpivad puhtust pidama igaüks eri ajal. Enamasti 4 kuu vanune kutsikas on harjunud sellega, et tuba ei ole koht, kuhu oma asjad tehakse. Kuid siiski võib juhtuda, et juhtub, siis suhtuge sellesse rahulikult ja viige ta ruttu välja.

Umbes 4 kuu vanuselt hakkavad koeral vahetuma hambad. Sel ajal tema närimissoov suureneb, kuna igemed sügelevad ja on valulikud.  Kingad ja kõik asjad, mis ei peaks koera hammaste vahele jääma on soovitav panna ära. Pakkuge talle selle asemel erinevaid närimislelusid ja närimisnahkasid.  Noore koera energia kasvab, suuna tema energia andes talle erinevaid tegevusi, õpeta teda mänguga, et tema energia kuluks kasulikult.

Puberteet 

Mõnd koerad muutuvad 8 – 10 kuu vanuseks väga iseteadlikuks, katsetavad omaniku seatud piire, võivad ähvardada, ei kuula enam sõna või käituvad omaniku või teiste koertega ülbelt.  Kui koer hakkab saama täiskasvauks, siis ta alati ei käitu nii nagu ma soovime. Sellises olukorras on tähis, et temaga käitutakse selgelt ja otsustuskindlalt. Domineerival koeral ei või lubada hakata oma peremeest terroriseerima aga siiski pea meeles, et ta peab alati tundma, et sinu juures on turvaline.

Suguküpsus

Koertel saabub suguküpsus erinevalt 7 kuni 15 kuu vanuses.  Suguküpseks saades eriti isased koerad hakkavad huvituma teiste koerte poolt jäetud lõhnajälgedest. Selles eas huvi sinu kui omaniku vastu väheneb ja õues, koerte platsidel ja teiste koertega toimuv on olulisem. Sellel ajal tuleb eriti hästi esile sinu kutsikaeas tehtud töö koeraga, kas sul on sõnaõigust tema tegemiste üle ja kas ta kuulab sind. Emasel koeral tähendab suguküpsus jooksuaja algust. Jooksuaeg kestab emastel enamasti 3 nädalat, millest viimasel nädalal tuleb olla eriti hoolikas ja pidada koera omaette olles suletud aias või ruumis, et mitte saada ebasoovitud kutsikapere omanikuks. Emase jooksuajad on tavaliselt pooleaastaste vaheaegadega.

Isasele koerale võib lähedal oleva emase koera jooksuaeg mõjuda ärevaks tegevalt. Nad võivad vinguda, soovida aina tihemini välja ja ka ära joosta.

Koolitust alustatakse juba kutsikaeas

Koeral on kergem elada, kui talle on seatud selged piirid, mis on lubatud, mis on keelatud. Õpeta algusest peale kutsikale, mis on lubatud ja mis mitte, sea piirid nii et sinul ja koeral on nende järgi kerge toimida.

Koeral, kui karjaloomal on kergem elu, kui karjal on kindel juht. Seega otsusta kohe ära, mis on kerale lubatud ja mis keelatud ja keelatud asju ei lubata kunagi. Näiteks kui sa ei soovi, et koer lunib laua juures toitu, siis ära seda teda kunagi enda taldriku äärest vaid siis, kui sinu toidukord on lõppenud.  Ka kõik pereliikmed peavad toimima samamoodi.